Een heel eenvoudige koolhydraatarme lunch salade met heerlijke verse geitenkaas met bloemen van ’t Reigershof.
Biologische verse geitenkaas van rauwe melk gewikkeld in bloemetjes, heerlijk!
Ik eet heel graag geitenkaas, van verse tot overjaarse.
En als die dan nog een biologisch en van rauwe melk gemaakt wordt, dan proef je toch echt het verschil.
Alle kazen van ’t Reigershof vind ik super, vooral ook de Oudlander en extra oude.
Dit slaatje met één van hun verse kaas varianten, gemengd met olijfjes, avocado, kerstomaatjes en een heerlijke vinaigrette van olijfolie en appelciderazijn is om je vingers bij af te likken.
De combinatie met mortadella lijkt misschien wat vreemd, maar past perfect!
Let wel goed op als je mortadella koopt, in de meeste zit glucose of dextrose in, dus controleer het voedingslabel!
Ik koop normaal gezien zoveel mogelijk grasgevoerd of biologisch vlees en maar heel af en toe charcuterie of lunchvlees zoals ze dat noemen.
Maar als ik moet kiezen tussen biologisch met ongewenste ingrediënten of niet biologisch maar zonder ongewenste toevoegingen, dan kies ik toch voor het tweede.
Keto salade met bloemen geitenkaas en mortadella
Ingrediënten
- 75 gram verse geitenkaas Reigershof (met bloemetjes of andere naar keuze)
- 3 sneetjes mortadella (suikervrij)
- 5 gele kerstomaatjes (of gewone)
- 100 gram gemengde sla en eventueel andere groentjes naar keuze
- 15 gram radijskiemen
- 1/4 avocado
- 6 olijven
- 2 el olijfolie (biologisch - Epikouros)
- 1 el appelciderazijn (of witte wijnazijn)
- snuifje zeezout
- peper van de molen
Bereiding
- Was de sla en leg op het bord
- Snijd de avocado in blokjes en verdeel over de sla
- Verkruimel er de geitenkaas over en verdeel er de olijven over
- Schik er de mortadella en de kerstomaatjes bij (je kan de tomaatjes ook snijden en onder de salade mengen natuurlijk)
- Kruid met zout en peper van de molen
- Meng de olijfolie met de azijn en overgiet er de salade mee
- Werk af met de radijskiemen en eventueel wat gedroogde bloemblaadjes